Dubingių tiltui 85-eri

Birželio 2 dieną dubingiškiai šventė savo tilto per Asvejos ežerą jubiliejų. Kaip ir prieš 85-erius metus į Dubingius atvyko pats prezidentas Antanas Smetona su žmona Sofija. Gražiai sutiktas prie tilto su duona ir druska, prezidentas perkirpo juostelę ir pirmas žengė ant tilto.

Dubingių tilto statybą dar prieš 85 metus inicijavo pats prezidentas. Kai 1933 metais atvykęs į Dubingius negalėjo su savo automobiliu patekti į miestelį (nes tilto nebuvo, o žmones per ežerą keldavo keltas), prezidentas pasitaręs su susisiekimo ministru nusprendė pastatyti Dubingiams tiltą. Žinoma, tiltas jau ne kartą remontuotas, bet jis iki šiol atlieka savo paskirtį.

Dubingių tilto atidarymo inscenizacija ir prezidento A. Smetonos atkartota kalba nors ir neilgam, bet nukėlė į tuos tarpukario laikus. Asvejos regioninio parko lankytojų centre vyko ir skaitmeninė fotografijų paroda „Dubingių tilto istorija“. Į Antano Smetonos ir jo žmonos Sofijos vaidmenis įsijautę eksteisėjų klubo „Temidė“ nariai: buvęs Vilniaus apygardos teisėjas Algirdas Auruškevičius ir buvusi Molėtų teismo pirmininkė Rima Žiautienė džiaugėsi galėję dubingiškiams sukurti šventinę nuotaiką.

 

Renginių organizatorė

Renata Mažeikytė – Čeponienė