Helovinas Bijutiškyje

Spalio 31 d. Bijutiškyje vyko pati baugiausia ir šiurpiausia ,,vaiduoklių šventė“ vaikams ir jaunimui. Nešini savo rankomis išskaptuotomis, kreivomis šypsenomis ir baisiomis akimis išpjaustytomis moliūgų galvomis, į šventė vaikai rinkosi išradingai pasipuošę, o veido makiažas priminė mistines, bauginančias būtybes.

Vakaro metu buvo renkamas išradingiausiai išpjaustytas moliūgas. Sunku buvo išrinkti, nes visi moliūgai buvo vienas už kitą gražesni. Vėliau buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, menamos mįslės, kuriamas baisusis ketureilis, kurį skaitant, šiurpuliukai kūnu bėgiojo. Aišku, nei vienas vakaro dalyvis neliko neapdovanotas.

Baigiantis šventei, vaikai savo moliūgais papuošė kiemo kalnelį.  Šviečiančios moliūgų galvos džiugino kaimo gyventojus ir pravažiuojančius ne tik dieną, bet ir sutemus. Nors Helovinas ir nėra lietuviška šventė, bet Bijutiškyje ji jau tapo  tradicinė  ir vaikų labai  laukiama. Džiugu, kad šiemet  šventėje dalyvavo ir suaugusieji, ir ne tik kaip pasyvūs žiūrovai, bet aktyvūs programos  dalyviai.