Biudžetinė įstaiga, Inturkės g.  4, Molėtai, LT-33141 Tel.: (8 383) 51571 , Fax.: (8383) 51054 .  Įm. kodas 188210526  moletukultura@gmail.comUŽGAVĖNĖS JONIŠKYJE

Gražią šeštadienio popietę Joniškio seniūnijos Arnionių kaimo gyventojai rinkosi prie bendruomenės vyti žiemos iš kiemo. O ši, lyg kažką negero nujausdama, staiga parodė savo jėgą ir papūtė taip, kad gretimo pastato nesimatė. Bet tai neišgąsdino arnioniškių. Tuo labiau, kad jie sulaukė pagalbos iš joniškiečių. Visi kartu pasislėpę pavėsinėje dalyvavo kultūros darbuotojų paruoštoje viktorinoje ,, O kas tos Užgavėnės yr?“. Dalyviai taip aktyviai atsakinėjo į klausimus, kad net žiemužė susidomėjo ir pamiršo savo piktus kėslus. Vėl pasirodė saulutė, truputi nurimo vėjas, o šventės dalyviams tik to ir tereikėjo. Visi kaip mat išbėgo laukan, susiskirstė į dvi Lašininio ir Kanapinio komandas ir pradėjo varžytuves. Veiklos čia užteko tiek mažiems tiek vyresniems.

Vieni šokinėjo maišuose, kiti dalyvavo gaidžių peštynėse, treti darbavosi minų lauke – užrištomis akimis rinko išmėtytus obuolius ir bulves, dar kiti šoko ir tt. Sėkmė lydėjo tai vieną, tai kitą komandą. Galiausiai nugalėjo draugystė. Bet Kanapinis ( Bronius Sirevičius ) ir Lašininis ( Vladas Sinkevičius) nenorėjo to pripažinti, todėl susirungė tarpusavyje. Kovą laimėjo Kanapinis, kuris džiugiai pasveikinęs visus su artėjančiu pavasariu, įteikė bendruomenės pirmininkui Tadui Vimunčiui bundančio pavasario ir gyvybės simbolį – dėžutę kiaušinių bei pakvietė visus prie laužo atsikratyti piktos žiemos parankinės – Morės. Kol ši skendo laužo liepsnose , šventės dalyviai šoko aplink laužą dainuodami ,, žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Nors visai išvaryti žiemos nepavyko, bet iš pamatų ji buvo išversta, apie tai liudijo visai pasitaisęs ir atšilęs oras. Na o kokios gi Užgavėnės be blynų? Čia jau bendruomenės šeimininkėlės pasistengė. Jos ne tik blynais , bet ir kugeliu bei šiupiniu vaišino. Šventės dalyviai traukė namo gerai nusiteikę. Vieni iš jų pakabino savo kaukes iki kitų metų, kiti gi dar kartą pabandė išvaryt žiemą, tik šį kartą ją vijo kartu su joniškiečiais Joniškio viešajame paplūdimyje. Ir šį kartą jiems pavyko. Žiema pasidavė.


Joniškio kultūrinės veiklos vadybininkė

Liucija Sinkevičienė


Picture 068

Picture 071

Picture 074

Picture 076

Picture 077

Picture 079

Picture 086

Picture 089

Picture 091

Picture 093

Picture 102