Biudžetinė įstaiga, Inturkės g.  4, Molėtai, LT-33141 Tel.: (8 383) 51571 , Fax.: (8383) 51054 .  Įm. kodas 188210526  moletukultura@gmail.comHELOVINAS BIJUTIŠKYJE

Spalio 31-ą dieną, renginių organizatorė ir bibliotekininkė, Bijutiškio jaunimą sukvietė į pačią baugiausią ir šiurpiausią “Vaiduoklių šventę“. Į šventę vaikai rinkosi išradingai pasipuošę, veido makiažas priminė mistines, bauginančias būtybes, nešini savo rankomis išskaptuotais, išpjaustytais kreivomis šypsenomis ir baisiomis akimis, moliūgų galvomis. Vakaro metu buvo renkamas išradingiausiai išpjaustytas moliūgas. Sunku buvo išrinkti, nes visi moliūgai vienas už kitą gražesni buvo. Vėliau buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, menamos mįslės, kuriamas baisusis iš pateiktų žodžių ketureilis, kurį skaitant, šiurpuliukai kūnu bėgiojo. Aišku, nei vienas vakaro dalyvis neliko neapdovanotas.

Baigiantis šventei, vaikai savo moliūgais papuošė kiemo kalnelį. Moliūgų šviečiančios galvos džiugina kaimo gyventojus ir pravažiuojančius ne tik dieną, bet ir sutemus. Nors Helovinas ir nėra lietuviška šventė, bet mūsų kaime ji jau tapo tradicinė ir vaikų labai labai laukiama šventė. Džiugu, kad šiemet šventėje dalyvavo ir suaugusieji, ir ne tik kaip pasyvūs žiūrovai, bet aktyvūs programos dalyviai.

Bijutiškio renginių organizatorė

Jurgita Kalinauskienė

DSC09165