Biudžetinė įstaiga, Inturkės g.  4, Molėtai, LT-33141 Tel.: (8 383) 51571 , Fax.: (8383) 51054 .  Įm. kodas 188210526  moletukultura@gmail.comADVENTO POPIETĖ DUBINGIUOSE

 

Šv. Andriejus nuo seno laikomas Advento pradžia, kai laikomasi rimties ir susikaupimo. Buvo tikima, kad tuo metu tamsos pasaulis ypatingai priartėja prie žmogaus, todėl nevalia įžeisti, apgaudinėti ar kitaip skaudinti anapusinio pasaulio dvasių. Mūsų laikais per triukšmą ir blizgučių žėrėjimą vis rečiau prisimename senąsias tradicijas. Kai jau nuo lapkričio vidurio visos parduotuvės žėri kalėdinėmis spalvomis, per televiziją nuolat rodomos kalėdinės reklamos, žmonės gyvena bėgimu, skubėjimu, kalėdinių nuolaidų gaudymu. Vaikai jau irgi vis mažiau sužino apie senąsias mūsų krašto tradicijas, pasiduoda visuotiniam Kalėdų šurmuliui. Ir natūraliai kyla klausimas: gal kitais metais Kalėdų puošmenas jau imsim traukti vos pasibaigus vasarai?

Gal todėl, kad norime perduoti vaikams nors kruopelę senųjų tradicijų su bibliotekininke Vanda ir Dubingių mokytojomis kaip ir kasmet pakvietėme Dubingių mokinukus į bendrą popietę. Čia vaikučiai iš arti pamatė ką tik nukirptą avies vilną ir patys pabandė ją kedenti. Tokį darbą nuo seno ilgais ir tamsiais vakarais atlikdavo vaikai. Iškedentas vilnas suaugusieji iškaršdavo, suverpdavo ir megzdavo arba ausdavo. Vaikai ne tik kedeno vilnas, bet ir pabandė jas karšti rankiniais karštuvais. Pasirodo ne taip ir lengvai ta vilnelė pasiduoda neįgudusioms tokį darbą dirbti vaikiškoms rankytėms. Bet kokia po to švelnutė ir švari ji tampa. Na o po to jau galima ir suverpti. Pavargus rankytėms, vaikai pasimokė žaisti seną adventinį žaidimą „Jievaro tiltas“.

Popietės metu vaikai nusipynė kiekvienai klasei po adventinį vainiką su keturiomis žvakėmis. O jos simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį, kurių šiais laikais tikrai trūksta mūsų širdyse. Lai vaikučių rankomis nupinti vainikai ir klasėse uždegtos žvakės pasiekia jų širdeles ir pripildo tik gerų troškimų. Lai pripildytos gėrio širdelės neša jį į namus ir dalina visiems sutiktiesiems šypsenas, ramų ir gerą žvilgsnį, taikų apsikabinimą ir viltį pasauliui, kad pagaliau rasim laiko prisėsti su vaikais žvakės šviesoje ir niekur niekur neskubėdami galėsime ištarti: į mano širdį ateina Kalėdos.

Dubingių renginių organizatorė

Renata Mažeikytė-Čeponienė


IMGP6620 _kopija

IMGP6621 _kopija

IMGP6622 _kopija

IMGP6623 _kopija

IMGP6627 _kopija

IMGP6629 _kopija

IMGP6632 _kopija

IMGP6633 _kopija