Biudžetinė įstaiga, Inturkės g.  4, Molėtai, LT-33141 Tel.: (8 383) 51571 , Fax.: (8383) 51054 .  Įm. kodas 188210526  moletukultura@gmail.comLAISVĖS GYNĖJŲ DIENA GIEDRAIČIUOSE

1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę. Minint šį įvykį, sausio 12 d. Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazija, biblioteka, seniūnija, renginių organizatorė dalyvavo jau kasmetine tradicija tapusioje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ – 8.00 val. ryto visuose languose dešimčiai minučių uždegė atminties žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, atmintį, susikaupimą ir pagarbą savo šalies istorijai. Iš gimnazijos kiemo buvo nešama vėliava, kurią šauliai iškilmingai iškėlė prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę, sugiedota tautiška giesmė.

Daug prasmingų ir gražių minčių išsakė Giedraičių gimnazistai. Jie priminė 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius, perskaitė žuvusiųjų sausia 13-ąją pavardes. Jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute, uždegtos atminimo žvakutės. Visi kartu drauge su Molėtų kultūros centro Giedraičių krašto folkloro grupe ,,Giedra" dainavome patriotines dainas...Uždegdami atminties žvakeles, liudijomeryžtą niekada nepamiršti savo istorijos ir tų, kurie ją kūrė. Prie savo širdies segėme neužmirštuolės žiedus - atminties ir pagarbos ženklus. Ši diena yra reikšminga mums visiems, ir tik nuo mūsų priklauso, kad ji niekada nebūtų pamiršta.


Renginių organizatorė

Vanda Korolkovienė


02

4

05