Biudžetinė įstaiga, Inturkės g.  4, Molėtai, LT-33141 Tel.: (8 383) 51571 , Fax.: (8383) 51054 .  Įm. kodas 188210526  moletukultura@gmail.comVASARIO 16-OJI GIEDRAIČIUOSE

 Vasario 16 d. Giedraičių bendruomenė iškilmingai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventinis renginys prasidėjo iškilminga eisena su vėliava nuo Giedraičių gimnazijos prie Nepriklausomybės paminklo. Nepriklausomybės paminklas buvo apjuostas vėliava, kurios ilgis 24 metrai. Vėliavos pakėlimas ir jau tapo gražia tradicija, o patrankos salvės „už Lietuvą“, „ už Giedraičius“ ir „žuvusiems už Lietuvos laisvę"  suteikė renginiui dar daugiau iškilmingumo. Prie paminklo giedojome lietuvišką giesmę, uždegėme žvakutės ant savanorių kapų. Visus sveikino Giedraičių bendruomenės pirmininkas Danius Malinauskas. Šventėje dalyvavo šauliai. Giedraičių Šv. Baltramiejaus bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios kovojusiems ir kritusiems už Lietuvos laisvę atminti. Po mišių giedraitiškiai ir svečiai rinkosi į bendruomenės salę kur vyko renginys „Man Lietuva – šešiolikta Vasario“, kurį paruošė gimnazistai.

Darniai ir vieningai skambėjo posmai ir dainos Lietuvai. Sveikinimo žodį gražios šventės proga tarė Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos direktorė Vilė Petkūnienė ir Giedraičių seniūnas Vytautas Valansevičius.Tradiciškai buvo paskelbtas Giedraičių 2017 Metų Žmogus. Už galimybę oriai palydėti artimus į paskutinę kelionę Metų Žmogumi tapo Danutė ir Juozas Dragūnai.  Sudainavę bendrą dainą „Žemėj Lietuvos“, šventės dalyviai neskubėjo skirstytis. Gimnazijos valgykloje vaišinomės šventiniu tortu, saldumynais ir arbata. Šiltai bendravome, dalijomės idėjomis ir mintimis. Po pietų gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis krepšinio turnyras „Giedraičiai 2018“. Dėl nugalėtojo vardo rungėsi 4 komandos. Po atkaklių kovų I-os vietos medaliais džiaugėsi "Kiementos“ komanda, antri liko "Bekupiečiai“, treti – gimnazijos "Giedra“, ketvirti "Dubingiečiai. Prie Šaulių namų, kaip įprastai, Giedraičių gen. Silvestro Žukausko šaulių 3-ioji kuopa vaišino šauliška sriuba. Žmonių širdis užplūdo nepaprastai jaukūs ir šilti jausmai, prisiminimai.   

IMGP7291

IMGP7298

IMGP7311