Miestelio šventė ,,Giedraičiai – mano namai“

Nuo seno Giedraičiuose  patys didžiausi yra Šv. Baltramiejaus atlaidai. Jau daug metų  rengiama Baltramiejaus šventė, Giedraičių miestelio gimtadienis. į kurią suvažiuoja iš visų Lietuvos kampelių buvę giedraitiškiai aplankyti giminių, kaimynų, draugų, pabendrauti, pasižiūrėti ir paklausyti šventinės programos, tiesiog atsipalaiduoti, pasilinksminti. Šiemet ši šventė vyko kiek kitaip. Pasitarę šventės organizatoriai šiemet giedraitiškius ir svečius kvietė švęsti dvi dienas. Apie mūsų miestelį ir čia gyvenančius žmones, apie  vykstančias šventes sužinoti galėjote pažiūrėję Giedraičių istorijos akimirkų foto parodą. Paežerės gatvėje pramogų zonoje surengta improvizuota vaikų foto parodėlę.

Šeštadienį Giedraičių A. Jaroševičiaus stadione vyko tinklinio ir krepšinio turnyrai. Tinklinį žaidė 4 komandos, po atkaklios kovos nugalėjo ,,Molėtų“ komanda, antri liko ,,Giedraičiai“,  treti -,,Balandėliai“.  Komandos apdovanotos medaliais ir saldžiais prizais, kuriuos parūpino Giedraičių seniūnas V. Valansevičius. Tradicinį gatvės krepšinio 3×3 turnyrą organizavo sostinės krepšinio lyga. Aukso medalius iškovojo ,,Losritos” vyrai, sidabras atiteko ,,Belenką su sviediniu” atstovams, o bronzą iškovojo ,,Dvaro” garbę gynę krepšininkai. Po  turnyro  vyko ,,Snaiperio” konkursas, kurį laimėjo Edvinas Kušleika. Prizus įsteigė „Sportcup.lt“, ,,Gealan baltic“ ir ,,Redbull“.

Paežerės gatvėje šurmuliavo prekybininkų mugė, krašto medžiotojai surengė įspūdingą savo trofėjų parodą, šauliai pristaė savo ginkluotę. Buvo verdama žvėrienos sriuba. Mažiesiams šventės dalyviams surengta pramogų ir žaidimų zona. Jie čia galėjo dūkti ant batuto – kliūčių ruožo, piešti paveikslą gimtadieniui, dalyvauti konkursuose… Vyko įvairios linksmosios rungtys, kuriose vikrumą, gudrumą ir greitumą išbandė dalyviai. Vakare visų laukė diskoteka, kurios metu savo kūrybos dainą padainavo Onutė.

Sekmadienį Giedraičių bažnyčioje vyko Šv. Baltramiejaus atlaidai. Mišias aukojo Garliavos dekanas G. Urbštas. Po mišių miestelio skvere prasidėjo iškilmingoji Giedraičių miestelio gimtadienio renginio dalis. Visus susirinkusius sveikino seniūnas V. Valansevičius, Seino narys Petras Čimbaras, Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika. Savo sekmės istorijas pasakojo Giedraičių krašto mylėtoja, mokytoja Aldona Guobienė, istorikas, šio krašto žinovas ir kultūros puoselėtuojas Viktoras Jakimavičius, gydytojas Virginijus Rimavičius. Pagerbta vyriausia Giedraičių bendruomenės gyventoja   Zofija Limanienė. Giedraičių miestelio gimtadienio  proga pasveikinome šiais metais gimusius kūdikus: Emiliją Blažytę, Auriną Razgūnaitę, Ainių Gumbelevičių, Vytį Vaitkevičių. Jiems įteiktos atminimo dovanelės. Šiemet Lietuvos Šaulių sąjunga šventė 100-metį, ta proga Utenos šaulių 9 rinktinės, generolo Silvestro Žukausko 903 kuopos vadas Marius Čereška šauliams įteikė apdovanojimus. Šventėje dalyvavo Molėtų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Neringa Purlienė ir Lina Šeikienė. Jos davė naudingų patarimų kaip apsisaugoti nuo telefoninių ir kitų sukčių. Smagu, kad Giedraičių seniūnija paskelbta saugiausia rajono seniūnija. Paskelbti linksmųjų rungčių nugalėtojai, jiems įteikti apdovanojimai. Skambiomis dainomis džiugino Molėtų kultūros centro Videniškių krašto liaudiškos muzikos kapela „Šilas“ (vad. R. Paurienė),  Molėtų kultūros centro meno vadovas G. Ožalinskas ir Kuolakasių kaimo bendruomenės dainininkai. Šventės pabaigoje renginio dalyviai sulukė šventinio siurprizo – įspūdingo dydžio ir nuostabaus skonio torto. Norime pasidžiaugti ir padėkoti geranoriškiems žmonėms, padėjusiems ją įgyvendinti. Smagu, kad kasmet vis daugėja ne tik dalyvių ir žiūrovų, bet taip pat ir norinčių prisidėti prie šventės savo darbu ir visokeriopa parama. Šventė juk mūsų visų, tad kiekvienas ją ir kuriame. Nuoširdus ačiū giedraitiškiams, svečiams, muzikantams, visiems susirinkusiems, kad buvote kartu .

 

Giedraičių renginių organizatorė

Vanda Korolkovienė