Renginiai


16 rugsėjo
,,Teatro genas“
rugsėjo 16 d. 12:00 val.
Molėtų kultūros centras

Profesinalių teatrų festivalis vaikams ir jaunimui

Rugsėjo 16 d. 12.00 val.

Klaipėdos jaunimo teatras

,,PASAKŲ PERSONAŽAI ATGYJA“ (1-4 kl. vaikams)

Režisierė – Neringa Krunglevičiūtė

Po spektaklio – teatrinės edukacijos užsiėmimas ,,UŽKULISIAI“ projekto tikslinei grupei

 

Rugsėjo 25 d. 12.00 val.

Vilniaus teatras ,,Lėlė“

Virtualus spektaklis vaikams ,,ČIPOLINAS“ (1-4 kl. vaikams)

Po peržiūros – susitikimas su spektaklio režisieriumi Šarūnu dateniu ir kūrybinė dirbtuvės lėlių teatro dailininku,

režisieriumi Rimantu Driežiu projekto tikslinei grupei

 

Rugsėjo 25 d. 18.00 val.

Lėlių groteska suaugusiems

,,KARALIUS UBU“ N-16

Pagal Alfredo Jarry pjesę. Adaptacijos autorius, režisierius ir dailininkas – Neville Tranter (Amsterdamas, Nyderlandai)

 

Lapkričio 13 d. 18.00 val.

Alytaus miesto teatras

Ion Sapdaru ,,FREELANCERIAI“ (jaunimui ir suaugusiems)

Režisierė Agnė Dilytė

 

Spektakliai nemokami, reikalinga išankstinė registracija. Kontaktinis telefonas +37060022552

Spektakliai bus transliuojami tiesiogiai Molėtų kultūros centro facebook paskyroje.

07 spalio
Animacinis filmas ,,Gnomai sugrįžta“
spalio 07 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

„Gnomai sugrįžta“- nuotaikinga animacija apie mažuosius išdaigininkus
Norite – tikėkite, norite – ne, bet giliai, giliai po žeme verda gyvenimas! Ten, pačios žemės gelmėse, kur neprasiskverbia nei vienas saulės spindulys – pasakojamos nuostabiausios istorijos, vyksta patys tikriausi spektakliai, netgi rimti talentų festivaliai! Tūkstančiai mažyčių ir labai talentingų gnomų varžosi dėl sumaniausio išradėjo vardo! Ir ko ten jūs nepamatysit! Dailiausių batų, gražiausių, šilko siūlais siuvinėtų drabužių, puošniausių žvakių, išmaniųjų kėdučių, netgi dantų šepetuką, skirtą batams valyti!
Bet labiausiai už viską pasaulyje šie maži padarėliai bijo žmonių! Sklinda kalbos, kad žmonės tingūs ir išlepę padarai, kurie gali suvalgyti pusryčiams gnomą su visa jo skrybėle! Todėl jau daugiau kaip 200 metų yra griežtai draudžiama išlysti į žemės paviršių. O juk legenda sako, kad kadaise gnomai buvo patys geriausi žmonių pagalbininkai!
Viskas būtų buvę taip ir toliau, bet mažai gnomei Elzei visi talentų festivaliai įgriso iki gyvo kaulo! Ji labai stengiasi, bet vos tik prie ko nors prisiliečia viskas griūva! Paskutinis jos išradimas – ropių kombainas nukirto kepuryčių viršūnėles pačiai talentų komisijai! Tačiau mažoji Elzė ne iš kelmo spirta mergaičiukė! Jeigu nesiseka savo talentą atrasti čia, tai gal pasiseks užlipus į žemės paviršių?
Tyliai išsėlinę iš slaptosios gnomų buveinės ir užsiropštę ant žemės paviršiaus Elzė ir jos bičiuliai Kipas ir Bakas, neria tiesiai į įvykių sūkurį! Jų laukia begalybė įdomių, dar nematytų dalykų. Apleista virtuvė yra pati geriausia vieta išmokti kepti pačius gardžiausius pyragėlius, o virtuvės šefas – Teo visai nebaisus, nors ir liūdnokas! Ir tikrai! Visai netrukus visas miestas pakvimpa gardžiausiais kvapais! Tačiau ne viskas taip paprasta… Piktajam Teo broliui Bruno tai labai nepatinka! Atgijusi Teo kepyklėlė kiša pagalius į ratus didžiulei Bako saldumynų imperijai!
Ar pavyks Elzei, Bakui ir Kipui sutaikyti seniai susipykusius brolius? O gal prireiks visų gnomų pagalbos? Ar susidraugaus mažieji gnomai ir žmonės? Ar Elzė atras savąjį talentą ir laimės skrybėlių konkursą? Daug klausimų ir dar daugiau atsakymų nuostabioje animacinėje istorijoje apie tikras svajones, draugystę ir pasitikėjimą savimi jau nuo liepos 17 dienos!

GNOMAI SUGRĮŽTA („THE ELFKINS“)
PREMJERA LIETUVOJE: 2020 07 17
REŽISIERIUS: Ute von Münchow-Pohl
VAIDMENIS ĮGARSINO: Dainavičius, Algirdas (Bruno); Gaižauskas, Juozas (Teo); Milius, Jeronimas (Bakas); Storpirštis, Simonas (Kipas); Urnikytė, Judita (Elzė); Užaitė, Edita (Harrietė); Zizaitė – Damaševičienė, Edita (Vendla) ir kt.
ŠALIS: Vokietija
CENZAS: V
ŽANRAS: animacija, nuotykiai
FILMO TRUKMĖ: 78 min.
Anonsas: https://youtu.be/vo99Ewl1qww

Bilieto kaina 5 Eur.

08 spalio
Spektaklis ,,Neplanuotas pasimatymas“
spalio 08 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

Komedija

NEPLANUOTAS PASIMATYMAS

Pagal Carole Greep ir David Talbot pjesę ,,Meilleurs vœux” (,,Sveikinu ir linkiu”)

Režisierius – Ričardas Vitkaitis

Vertė ir adaptavo – Ramūnas Šimukauskas

Scenografija ir kostiumai – Eglė Krasnovė

Vaidina – Vitalija Mockevičiūtė, Andrius Bialobžeskis, Ramūnas Šimukauskas/ Donatas Šimukauskas.

N-16

Trukmė – 1 val. 30 min ( be pertraukos).

Įsivaizduokite, kad Jūs ruošiatės eiti į šventinį vakarėlį Naujųjų metų išvakarėse, o Jus įviliojo į neplanuotą pasimatymą.

Spektaklio personažai, atrodytų, neturi nieko bendro. Jis – uždaras vienišius, Ji – trykštanti energija, besidžiaugianti gyvenimu moteris. Komedija įgauna pagreitį, kai šie du personažai susitinka švenčių išvakarėse viename bute. Ji planuoja eiti į naujametinį kaukių vakarėlį. Jis telefonu prašo trumpam užbėgti pas jį į namus, antraip grasina iššokti pro langą. Ji geraširdiškai bėga gelbėti nepažįstamojo, o Jis įvilioja ją į neplanuotą pasimatymą ir dar ketina atskleisti paslaptį, kuri apvers jos gyvenimą aukštyn kojomis.

Daugiau siužeto vingių neatskleisime, nors jų šioje komedijoje žiūrovams autoriai paruošė dar ne vieną. Aukščiausios kompetencijos aktorių duetas  – Vitalija Mockevičiutė ir Andrius Bialobžeskis spektaklyje meistriškai atskleidžia ne tik komedijos spalvingumą, bet ir subtiliai perteikia žmogiškųjų santykių psichologinius niuansus. Kuomet spektaklyje personažų santykiai pasiekia emocinį piką, juos sutramdo atvykęs pareigūnas, kurio vaidmenį šarmingai atlieka – aktoriai – Ramūnas Šimukauskas arba Donatas Šimukauskas. Sėkmingam komedijos ritmui ir vaidybinių pustonių paieškai talentingai diriguoja režisierius Ričardas Vitkaitis.

Stilinga, žaisminga, valiūkiška, šiek tiek romantiška bet labai juokinga komedija ,,Neplanuotas pasimatymas“ jau labai greitai Jūsų mieste!

Spektaklio metu bus laikomasi visų Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo reikalavimų!

Bilietus platina www.bilietai.lt

Molėtų kultūros centro bilietų kasa (13 Eur., 15 Eur.)

 

09 spalio
Klasikiniai romansai ir dainos
spalio 09 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

XIX-asis sakralinės muzikos festivalis

,,Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“

 

Klasikos koncertas, kai publika pasiekia ekstazę

Atnaujintoje Molėtų kultūros centro salėje pristatome klasikos koncertą, kuris šios vasaros turo metu publiką nuvedė iki ekstazės. Koncertą kuria tarptautinė komanda – tenoras ir meno vadovas Donato Ravini iš Italijos, prodiuserė ir vedėja Vigailė Karpavičiūtė, sopranas Dovilė Kazonaitė ir pianistė Rūta Blaškytė.  Programą sudaro dvi dalys – pirmojoje draugauja italų ir lietuvių kompozitoriai, antrojoje – italų ir ispanų kūrėjai. Čia puikuojasi Albeniz, Tosti, Granados, Bovio, Di Capua, Leoncavallo, Lorca, Vilkončiaus, Gruodžio ir kitų nemirtingų autorių kūriniai.

Renginio autorius Donato Ravini kūrinius programai atrenka remdamasis savo menininko skoniu ir galvodamas apie emocijas, kurias kartu su kitais artistais perduos publikai. Vadovas taip pat parengia specialią prezentaciją, kuri yra vertinga ir primena įdomius faktus apie klasikinės muzikos kūrėjus, taip pat kitus tekstus, kurių dėka koncertas tampa tarsi užbaigtas ir unikalus meno kūrinys.  Klasikinis šou pristatomas nuostabioje aplinkoje ir publika pasiekia ekstazę.

Koncertas vyks spalio 9 d. 18 val. Molėtų kultūros centro salėje. ENGINYS NEMOKAMAS! Kvietimų skaičius ribotas.  Rezervacija telefonu 8 615 89669.

SAUGUMAS. Koncerto svečiai bus sodinami laikantis LR rekomendacijų ir reikalavimų, kad būtų išvengta rizikos užsikrėsti Covid 19 virusu.

„Be kultūros visuomenė miršta.“ (Pier Paolo Pasolini)

Apie atlikėjus

Donato Ravini yra operos tenoras ir klasikos kūrinių interpretuotojas, sėkmingų klasikinių pasirodymų autorius, meno vadovas. Solistas įgijo italų belcanto išsilavinimą pas žymų Italijos baritoną maestro Lino Puglisi. Artistinį pagrindą padėjo didžiojo teatro ir kino mokytojai Dario Fo (Nobelio premija už literatūrą), Silvano Agosti (kino filmų autorius, rašytojas ir poetas) ir kiti. Didelė darbo scenoje patirtis su žymiais ir talentingais menininkais sukūrė jį kaip artistą. Donato Ravini koncertuose atlieka arijas ir duetus iš žymiausių operų, neapolietiškas klasikines dainas iš auksinio laikotarpio ir klasikinius ispaniškus romansus, interpretuoja klasikiniu stiliumi pagal italų belcanto tradicijas.

Nuo 2015 metų klasikos programas pristato ir Lietuvoje. Surengė koncertus su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kameriniu orkestru ir dirigentu Martynu Staškumi, sopranu Joana Gedmintaite ir kitais Lietuvos muzikantais, dainininkais. 2018 m. dalyvavo Molėtų festivalyje „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ ir sužavėjo publiką.

Dovilė Kazonaitė yra operos solistė – sopranas. Gastrolėse su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru Izraelyje išrinktosios tautos kritikai solistę įvertino už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą kuriant Kerubino personažą W.A.Mozart “Figaro vedybose”. Grafienė Gabrielė J.Štrauso operetėje “Vienos kraujas” padovanojo solistei “Operos vilties” titulą. Patirtis su iškiliais ir įžymiais pasaulyje scenos partneriais padeda artistei tobulėti: Martynu Staškumi, Gintaru Rinkevičiumi, Modestu Pitrėnu,  J. Wallnig, D. Rustioni, Kostu Smoriginu, Edgaru Montvydu, Justina Gringyte, Katerina Tretyakova, Merūnu Vitulskiu, Riccardo Botta. Vaidmenys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose turtina žiūrovų kasdienybę.

Atlikėja yra labai vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie patiki jai įkūnyti sukurtus personažus.  Anot muzikologės Juditos Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai, malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka, atgyja ir gyvena.

 

Rūta Blaškytė yra Kauno Valstybinio muzikinio teatro koncertmeisterė, Vytauto Didžiojo universiteto akompaniatorė, pianistė, trio RAMuzika narė. Rengia koncertus su įvairiais Lietuvos ir pasaulio atlikėjais, su Donato Ravini publikai pristatė keletą sėkmingų klasikinių programų. Rūta publikai dovanoja solo kūrinius, ji nuostabiai interpretuoja Ruggero Leoncavallo Tarantella, Albeniz Sevilla ir Tango bei kitus kūrinius.  Pianistė pasižymi išskirtiniu profesiniu atidumu solistui, sukurdama nuostabų muzikinį dialogą ir spektaklį.

Vigailė Karpavičiūtė turi literatūrinį ir kalbinį išsilavinimą Vilniaus universitete, taip pat rinkodaros ir projektų valdymo išsilavinimą ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, o žinias tobulino per įvairią tarptautinę daugiau nei 20 metų patirtį. Nuo 2015 metų kartu su partneriu Donato Ravini sėkmingai organizuoja klasikinės muzikos koncertus Baltijos šalyse. Per metus surengia apie 12 pasirodymų įvairiuose miestuose ir salėse su kameriniais orkestrais, solistais, styginių kvartetu, pianistais. Vigailė yra viešųjų ryšių ir reklamos ekspertė, išmano darbą su rėmėjais ir mecenatais, kartu su meno idėjomis pasiūlo ir vertingų viešinimo galimybių. Sukūrė ištikimų rėmėjų klubą. Artistinių pagrindų mokėsi pas aktorių Viktorą Valašiną ir teatro režisierių Gintarą Varną. Įkūrė klasikinių koncertų organizavimo kompaniją „Klasikos degustacija“.

 

 

 

 

 

14 spalio
Filmas ,,Pilis“
spalio 14 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

Žanras: Vaidybinis

Sukurta: Lietuva

Trukmė: 91 min.

Cenzas: N-13

Kino teatruose: 2020 09 11

Scenarijaus autorė ir režisierė: Lina Lužytė

Vaidina: Barbora Bareikytė, Gabija Jaraminaitė, Jūratė Onaitytė, Andrei Ciopec, Martyna Peszko

Bilieto kaina 5 Eur.

 Filmo aprašymas:

Tai nuoširdus ir jautrus pasakojimas apie trijų kartų moteris, kupinas juokingų situacijų bei dramatiškų išgyvenimų. Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose, kartu su nuostabų balsą turinčia dukra. Kartą joms nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę.

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=eOiUSsQQkxs

 

 

15 spalio
Sauliaus Petreikio Trio grupės koncertas
spalio 15 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

XIX-asis sakralinės muzikos festivalis ,,Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“

Muzikantai:

Saulius Petreikis – pučiamieji

Donatas Petreikis – gitara

Vytautas Mikeliūnas – smuikas

Giedrius Ūsas – garsas

 

Koncertas nemokamas, tačiau žiūrovai bus įleidžiami su pakvietimais. Pakvietimus galite atsiimti Molėtų kultūros centro bilietų kasoje. Pakvietimų kiekis ribotas!

21 spalio
Filmas ,,Lesė grįžta“
spalio 21 d. 21:00 val.
Molėtų kultūros centras

Lesė grįžta (dubliuotas)

Lassie (dubbed) (2020)

Žanras: Nuotykių, šeimos

Sukurta: Vokietija

Trukmė: 1h 40 min

Dvylikametis Florianas Maueris ir jo augintinė Lesė – neišskiriami draugai. Deja, Floriano tėčiui netekus darbo, šeimai tenka kraustytis į kitą gyvenvietę, o naujo buto šeimininkė draudžia čia laikyti šunis. Plyštančia širdimi Mauerių šeima Lesei ieško naujų namų. Pagalbos ranką ištiesia grafas Šprengelis, laikinai priglaudęs šunį, kuriuo labai džiaugiasi jo anūkė Priscila. Vos atvykusi į laikinus namus, Lesė nė neketina čia užsibūti – ištaikiusi progą ji pabėga ir leidžiasi į ilgą ir nuotykių kupiną kelionę namo.

Bene garsiausias visų laikų šuo, iš Eric Knight kūrinių nužengusi kultinė Lesė sugrįžta į kino ekranus! 1938-ais metais pirmąsyk aprašyta neįtikėtina Lesės ir mažo berniuko draugystė laikoma viena sėkmingiausių visų laikų istorijų apie gyvūnus. Daugybę kartų atgimdavusi serialų, filmų, knygų, žurnalų ir net kompiuterinių žaidimų pavidalu, jau balandžio 10-ąją lietuviškai dubliuota Lesė pabuvos ir Lietuvos kinuose. „Lesė grįžta“ – visai šeimai skirta istorija, mokantis ryžto, meilės ir ištikimybės.

Filmas bus rodomas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.

Režisierius: Hanno Olderdissen

Scenarijus: Jane Ainscough, Eric Knight (knyga)

Vaidina: Nico Marischka, Sebastian Bezzel, Anna Maria Muhe, Matthias Habich, Bella Bading

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=c29w8gzHXAw

Bilieto kaina 5 Eur.

28 spalio
Animacinis filmas ,,Kosminis Samsamas“
spalio 28 d. 18:00 val.
Molėtų kultūros centras

SamSam (dubbed) (2020)

Žanras: Animacija, šeimos

Sukurta: Prancūzija

Platintojas: VLG filmai, UAB

Kino teatruose nuo: 14.08.2020

Trukmė: 1h 17 min

Superherojų šeimoje gimusio Samsamo laukia šviesi ateitis – anksčiau ar vėliau ir jis taps vienu jų. Deja, berniukas net neįsivaizduoja, kokia yra jo supergalia. Mama sako, kad tai – normalu, nes kai kurie vaikai savąsias galias atranda vėliau už kitus. Bet Samsamas vis vien norėtų, kad tai įvyktų kaip galima greičiau.

Kuomet į Samsamo mokyklą (kurioje mokosi vaikai, turintys ypatingų galių) atvyksta nauja mokinė Mega, berniukas iš pradžių neatkreipia į tai dėmesio. Tačiau jiems susidraugavus, Samsamui atsiveria durys į naują ir nepatirtą pasaulį. O didžiausias nuotykis prasideda tada, kai jiedu su Mega leidžiasi į nepakartojamą kosminę kelionę, kuriame Samsamo laukia kovos su iki šiol nematytais padarais, daugybė kvapą gniaužiančių nuotykių ir netikėti atradimai.

Filmas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.

Režisierius: Tanguy de Kermel

Scenarijus: Valérie Magis, Jean Regnaud, Serge Bloch (knyga)

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=8v45xtWHc6A&feature=emb_logo

Bilieto kaina 5 Eur.