Seniūnijose paminėta Valstybės diena

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena buvo paminėta ir Molėtų rajono seniūnijose:

Inturkės bendruomenė švęsti Valstybės dienos rinkosi tradicinėje vietoje- miestelio centre. Nors vasariškas lietus kiek praretino paprastai gausiai dalyvaujančių inturkiškių ir miestelio svečių būrį, bet nesugadino šventiškos nuotaikos. Gražiai ir didingai nuskambėjo Tautinė giesmė atliekama tiek pagyvenusių, tiek pačių  mažiausių šventės dalyvių. Net prakiuręs dangus neišgąsdino susirinkusiųjų, kurie drauge su Inturkės krašto moterų ansambliu dainavo gražiausias populiarias dainas apie Tėvynę. Šiai gražiai progai taip pat buvo skirtas  žygis dviračiais aplink Galuonų ežerą. aplankant kaimyninę Kuolakasių bendruomenę.

Skudutiškyje šventės rytą kaimas pasipuošė trispalvėmis, o ant žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę kapų supleveno atminimo žvakutės. Skudutiškiečiai rinkosi šventiškai papuoštoje viešoje erdvėje, kur suskambo Tautiška giesmė. Pasirodęs lietus pakoregavo tolimesnę šventės eigą. Prie kvapnios žolelių arbatos ir suneštinių vaišių stalo vakarota bibliotekoje, klausantis skudutiškiečio A. Cibulsko gitara atliekamų patriotinių dainų.

Toliejuose Valstybės diena!!!! Lietus vienybės neišgąsdino, susirinkome į salę, vis gausesnis buris Toliejiškių ir svečių. Sugiedotas Valstybės himnas kartu su visais pasaulio lietuviais. MKC lietuviškos muzikos kolektyvas TARP EŽERŲ vad. V. Nariūnienė, ir meno vad. J. Veršelis  skambėjo dainos, melodijos Mindauginių ir Valstybės dienos proga. Pasveikintas Mindaugas buvęs kartu, o visus  vaišina liepų arbata, ir kaimiška babka su liepų medumi.

Toliejiškiai gieduoti tautiškos giesmės rinkosi bendruomenės salėje, kurioje koncertavo kolektyvas ,,Tarp ežerų” (vad. V. Nariūnienė ir J. Veršelis). Buvo pasveikintas Mindaugas buvęs kartu, o visus  vaišina liepų arbata, ir kaimiška babka su liepų medumi.

Videniškiečiai Tautinės giesmės Mindauginių proga rinkosi giedoti ant Liesėnų piliakalnio. Vakarą paįvairino Molėtų kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio (vad. J. Medževeprytė – Sabeckienė) atliekamos dainos.

„Tautiška giesmė“ suvienijo ir Giedraičių  krašto žmones.   Liepos 6-ąją Giedraičiuose prie Nepriklausomybės  paminklo buvo giedama Tautiška giesmę.