Vasario 16-osios šventė Giedraičiuose

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, skatinanti patriotinius jausmus ir mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – Laisvę. Pakiliai ir šventiškai nusiteikę  giedraitiškiai ir svečiai vasario 15 d. gimnazijos sporto salėje susirinko paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną „Pasveikinta būki, Vasario 16-oji!“ . Susirinkusius sveikino gimnazistai, gimnazijos direktorė I. Žiupkienė. Koncertinė programa padovanojo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“. Po koncerto gimnazijos kieme vaišinomes šaulių išvirta žvėrienos sriuba, naminė duona, sūriu.

Vasario 16 d. šventė prasidėjo šaulių eisena. Iš Šaulių namų buvo nešama vėliava, kurią šauliai iškilmingai iškėlė prie Nepriklausomybės paminklo, skambėjo tautiška giesmė, padėta gėlių, uždegtos žvakutės. Vėliau gimnazijos sporto salėje vyko krepšinio turnyras. Dalyvavo  4 komandos. Po atkaklos kovos pirmą vietą laimėjo „Augiesa“, antra – Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazistai, trečia – ,,Bekupė“, ketvirta -,,Pet Ozer“. Po Šv. Mišių Šv. Baltramiejaus bažnyčioje, Giedraičių bendruomenės centras kvietė į paežėrę šventiniam susibūrimui.

Ačiū visiems susirinkusiems į Vasario 16-tosios šventę. Mylėkite ir saugokite savo tėvynę ne tik mūsų rašytojų eilėmis ir dainomis, bet ir savo širdimis. Nuoširdžiai dėkoju Giedraičių gimnazijai,VDU ŠA dainų ir šokių ansambliui ,,Šviesa“, seniūnui, šauliams, V. Pliuškiui ir visiems, kurie prisidėjo, kad ši šventė įvyktų.                                                                                                       Šventė mus suvienijo, suburė didžiuotis savo Tėvyne, švęsti savo Laisvę!